Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно неприменения меры пресечения в виде залога к лицам, совершившим коррупционные преступления)

Заключение к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2324а-1
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо незастосування запобіжного заходу у вигляді застави до осіб, які скоїли корупційні правопорушення) (реєстр. N 2324а-1 від 09 липня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо незастосування запобіжного заходу у вигляді застави до осіб, які скоїли корупційні правопорушення) (реєстр. N 2324а-1 від 09 липня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Заставним Р. Й.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою загострення уваги суспільства навколо пріоритетності правової політики держави в контексті боротьби з корупційними діяннями та створення умов, які можуть бути вагомим стримуючим фактором від скоєння корупційних діянь.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 182, 183 Кримінального процесуального кодексу України, а саме передбачити, що запобіжний захід у вигляді застави не може бути застосований до особи, яка є підозрюваним чи обвинуваченим у скоєнні корупційного злочину, передбаченого Кримінальним кодексом України.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8), людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3), кожній людині гарантується право на свободу та особисту недоторканість (стаття 29), особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду (стаття 62).

Відповідно до пункту другого статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод: "кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим, доки його вину не буде доведено в законному порядку". Аналогічне положення міститься у пункті другому статті 14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

Опрос