Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно обеспечения надлежащей организации подготовки и проведения выборов народных депутатов Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2321а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 14 липня 2015 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення належної організації підготовки та проведення виборів народних депутатів України) (реєстр. N 2321а від 9 липня 2015 року), поданий народним депутатом України Черненком О. М. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою законодавчого забезпечення реалізації громадянами України гарантованих їм Конституцією України виборчих прав на виборах народних депутатів України та однакового застосування законодавства про вибори народних депутатів України.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статті 34 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) та передбачити право присутності на засіданні окружної чи дільничної виборчої комісії не лише членів виборчих комісій вищого рівня, але і працівників Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців. Крім того, беручи до уваги, що виборчі процеси з проміжних, повторних та позачергових парламентських виборів мають бути організовані та проведені в стислий строк (від 53 до 59 днів), змінами до статті 107 Закону пропонується унормувати строки висування кандидатів у депутати, подання документів для реєстрації та реєстрації кандидатів у депутати на позачергових, повторних та проміжних виборах народних депутатів України.

Разом з цим Законопроектом пропонується внести зміни до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" та узгодити її з положеннями виборчого законодавства, доповнивши положеннями, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється для підготовки і проведення виборів і референдумів в Україні, а також послуги з підтримки, обслуговування та модифікації Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" або її складових підсистем.

Розглядаючи Законопроект, Комітет з питань правової політики та правосуддя виходив з такого.

Опрос