Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно уточнения некоторых положений)

Заключение к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2319а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (реєстр. N 2319а від 09.07.2015 р.)

У проекті пропонується удосконалити механізм приватизації шляхом досягнення прозорості та відкритості приватизаційного процесу, посилення захисту національних інтересів у процесі реформування відносин власності, формування чіткої та ефективної правової бази у сфері приватизації.

Головне управління, розглянувши поданий проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження і пропозиції.

1. У змінах до частини 3 ст. 8 Закону України "Про приватизацію державного майна" пропонується не допускати до процесів приватизації у якості покупців юридичних осіб (або їх довірених осіб чи осіб, уповноважених діяти від їх імені), зареєстрованих в державах, які визнані Верховною Радою України державою-агресором, або стосовно яких застосовано санкції відповідно до законодавства, та юридичних осіб, частка у статутному капіталі яких належить резиденту держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, чи державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором. А також пропонується поширити це обмеження на фізичних осіб (або їх довірених осіб чи осіб, уповноважених діяти від їх імені), які мають громадянство держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, або стосовно яких застосовано санкції відповідно до законодавства.

Головне управління зазначає, що порядок реалізації суверенного права України на захист національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави реалізується шляхом застосовування санкцій (як певних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів), визначених у Законі України "Про санкції". Зокрема, згідно з пунктом 7 частини 1 статті 4 Закону України "Про санкції", одним з видів санкцій визначена заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах. У зв'язку з цим Управління не вбачає сенсу у внесенні аналогічних за змістом положень до Закону України "Про приватизацію державного майна" і пропонує вилучити їх із проекту.

2. У новій редакції частини 7 ст. 16 Закону України "Про приватизацію державного майна" пропонується вдосконалити механізм приватизації державного майна шляхом поширення можливості залучення радників до приватизації об'єктів різних груп. На нашу думку, залучення радників до приватизації об'єктів різних груп слід пов'язати з вартістю майна, яке підлягає приватизації, дозволивши при цьому у певних випадках приймати рішення про їх залучення Фонду державного майна України, а не лише Кабінету Міністрів України (як це передбачено проектом). Крім цього, залучення до приватизації радників вимагає більш чіткого нормативного регулювання їх діяльності, зокрема, щодо визначення кваліфікаційних вимог до них, оплати їх послуг (яка має бути прив'язана до ціни продажу об'єкту приватизації), визначення відповідальності радника тощо. У зв'язку з цим пропонуємо надати Кабінету Міністрів України повноваження щодо визначення критеріїв та порядку відбору радників, порядку оплати їх послуг та Типового договору між органом приватизації та радником.

Опрос