Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно уточнения некоторых положений)

Заключение к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2319а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (реєстр. N 2319а від 09.07.2015 р.)

У проекті пропонується удосконалити механізм приватизації шляхом досягнення прозорості та відкритості приватизаційного процесу, посилення захисту національних інтересів у процесі реформування відносин власності, формування чіткої та ефективної правової бази у сфері приватизації.

Головне управління, розглянувши поданий проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження і пропозиції.

1. У змінах до частини 3 ст. 8 Закону України "Про приватизацію державного майна" пропонується не допускати до процесів приватизації у якості покупців юридичних осіб (або їх довірених осіб чи осіб, уповноважених діяти від їх імені), зареєстрованих в державах, які визнані Верховною Радою України державою-агресором, або стосовно яких застосовано санкції відповідно до законодавства, та юридичних осіб, частка у статутному капіталі яких належить резиденту держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, чи державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором. А також пропонується поширити це обмеження на фізичних осіб (або їх довірених осіб чи осіб, уповноважених діяти від їх імені), які мають громадянство держави, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, або стосовно яких застосовано санкції відповідно до законодавства.

Головне управління зазначає, що порядок реалізації суверенного права України на захист національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави реалізується шляхом застосовування санкцій (як певних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів), визначених у Законі України "Про санкції". Зокрема, згідно з пунктом 7 частини 1 статті 4 Закону України "Про санкції", одним з видів санкцій визначена заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах. У зв'язку з цим Управління не вбачає сенсу у внесенні аналогічних за змістом положень до Закону України "Про приватизацію державного майна" і пропонує вилучити їх із проекту.

Опрос