Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 119 Кодекса законов о труде Украины (относительно работников частных лиц - предпринимателей, призванных на военную службу)

Заключение к проекту закона Украины от 08.07.2015 № 2317а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 2 вересня 2015 року проект Закону України про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю щодо працівників приватних осіб - підприємців, призваних на військову службу (реєстр. N 2317а), поданий народним депутатом України Пастухом Т. Т.

Законопроектом вносяться зміни до частин третьої та четвертої статті 119 Кодексу законів про працю України. Цими змінами пропонується поширити на працівників, які працюють у фізичних осіб - підприємців, передбачені Кодексом гарантії щодо збереження місця роботи, посади, а також компенсації із бюджету середнього заробітку в разі призову їх на строкову військову службу під час мобілізації.

На думку Комітету, законодавча пропозиція спрямована на посилення соціального захисту громадян України, які перебувають у трудових відносинах з фізичною особою - підприємцем та призвані на військову службу під час особливого періоду.

Реалізація норм цього законопроекту дозволить встановити, що за працівниками, які працюють у фізичних осіб - підприємців, та призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України підтримує прийняття законопроекту за основу у першому читанні. Разом з тим, на його думку, запропоновані у проекті зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України коректніше викласти як "або у фізичної особи, у якій вони працювали за основним місцем роботи".

Опрос