Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XV "Заключительные и переходные положения" Закона Украины "О высшем образовании" относительно сроков защиты диссертаций и права на получение диплома доктора философии

Заключение к проекту закона Украины от 08.07.2015 № 2316а
Дата рассмотрения: 13.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про вищу освіту" щодо строків захисту дисертацій та права на отримання диплому доктора філософії" (реєстр. N 2316а від 08.07.2015 р.)

У законопроекті пропонується подовжити до 1 січня 2016 року започатковану підготовку кандидатів та докторів наук, що здійснюється вищими навчальними закладами та науковими установами в межах передбаченого строку підготовки та для осіб, які закінчили аспірантуру або докторантуру до набрання чинності Закону України "Про вищу освіту", а також подовжити термін (до чотирьох років з дати набуття чинності цього Закону) для можливості захистити відповідну дисертацію. Крім того, проектом пропонується виключити положення, відповідно до якого особам, яким до набрання чинності цим Законом присвоєно науковий ступінь кандидата наук, за їхнім бажанням вищий навчальний заклад (наукова установа), у спеціалізованій вченій раді якого (якої) захищено дисертацію, може видавати диплом доктора філософії з відповідної галузі науки.

У Пояснювальній записці до законопроекту викладено ряд суттєвих підстав та проблем, які виникли при реалізації академічних прав і свобод громадян, що зумовило необхідність внесення відповідних змін з метою "удосконалення законодавчої бази шляхом усунення протиріч між різними нормами законодавства та скасування положення, яким встановлено необґрунтоване обмеження у часі реалізації права на захист дисертації особами, які закінчили аспірантуру або докторантуру до набрання чинності цим Законом".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, в цілому підтримує його прийняття, як такого, що спрямований на забезпечення рівних академічних прав і свобод осіб, які на час набуття чинності Закону України "Про вищу освіту" знаходились на різних етапах освітньо-наукової та наукової підготовки.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос