Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно усовершенствования законодательства Украины по вопросам здравоохранения

Заключение к проекту закона Украины от 07.07.2015 № 2311а
Дата рассмотрения: 13.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я"

У законопроекті пропонується віднести до захищених видатків бюджету видатки загального фонду на "фінансування державних та комунальних закладів охорони здоров'я та оплату послуг за договорами про медичне обслуговування населення" та визначити порядок формування та використання медичної субвенції на 2016 та 2017 роки.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Звертаємо увагу на те, що пропоноване законопроектом "фінансування державних та комунальних закладів охорони здоров'я та оплата послуг за договорами про медичне обслуговування населення" передбачає досить значний перелік захищених бюджетних видатків. У той же час чинною ч. 2 статті 55 Бюджетного кодексу України до захищених видатків бюджету вже віднесено видатки, які можуть входити до складу видатків, що визначені вищезазначеною нормою, зокрема, видатки на: оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Крім того, слід зауважити, що надання певним видаткам бюджету статусу захищених певною мірою убезпечує їх від скорочення при здійсненні секвестру бюджету, проте жодним чином не гарантує включення таких видатків до бюджету на стадії розроблення та затвердження останнього, оскільки у такому випадку визначальною є норма Конституції України, за якою "виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків" (ч. 2 ст. 95).

Відповідне зауваження стосується нового п. 32 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, яким доручається "Кабінету Міністрів України при підготовці законопроекту "Про Державний бюджет України на 2016 рік" передбачити такий порядок розподілу медичної субвенції між місцевими бюджетами, який забезпечить надання відповідним місцевим бюджетам медичної субвенції у 2016 році у обсязі не меншому, ніж у 2015 році, а також передбачити додаткові видатки на адміністративні витрати, пов'язані з реорганізацією державних та комунальних закладів охорони здоров'я згідно з пунктом 1 Розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" Основ законодавства України про охорону здоров'я".

Опрос