Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 79-1 Земельного кодекса Украины (относительно упрощения порядка формирования земельных участков)

Заключение к проекту закона Украины от 06.07.2015 № 2304а
Дата рассмотрения: 03.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 791 Земельного кодексу України (щодо спрощення порядку формування земельних ділянок)" (реєстр. N 2304а від 06.07.2015)

У законопроекті пропонується викласти у новій редакції статтю 791 "Формування земельної ділянки як об'єкта цивільних прав" Земельного кодексу України (далі - ЗК України) з метою "впорядкування питань, що пов'язані з виготовленням документів із землеустрою щодо формування нових та ділянок, що уже були в користуванні фізичних чи юридичних осіб". При цьому з названої статті, зокрема, виключаються визначений у її частині 2 перелік способів формування земельної ділянки, натомість пропонуються визначити вимоги до "формування новостворених земельних ділянок" та "формування земельних ділянок, що здійснюється у процесі розмежування земель державної та комунальної власності", а також випадки, коли "формування земельної ділянки не здійснюється" тощо. Прийняття законопроекту, на думку його розробників, дозволить вирішити питання неоднозначного трактування положень законодавства у відповідній сфері.

Головне управління, розглянувши проект, вважає за необхідне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Проект вимагає техніко-юридичного доопрацювання. Зокрема, до нової редакції статті 791 ЗК України у тексті проекту включено 11 частин, а у Порівняльній таблиці до проекту - 13, що ускладнює його сприйняття та належний аналіз. Крім цього, у абзаці 1 пункту 1 розділу 1 проекту йдеться про викладення статті 791 ЗК України "у такій редакції", коли за правилами законодавчої техніки зазначену статтю доцільніше викладати у новій редакції.

2. У частині 1 нової редакції статті 791 ЗК України запропоновано доповнити перелік критеріїв, які характеризують земельну ділянку як сформовану (якими за чинною редакцією цієї частини є її площа, межі та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру), визначенням її розмірів. Проте, слід врахувати, що категорія "розмір земельної ділянки", як така, охоплює площу, периметр, довжину сторін земельної ділянки, що може під час правозастосування стати підставою для різного тлумачення цієї норми в частині визначення переліку характеристик земельної ділянки, які відповідатимуть змісту правових категорій "розмір" та "площа" цієї ділянки. Виходячи з цього, пропонуємо залишити частину 1 статті 791 ЗК України у чинній редакції.

3. Згідно з проектом із чинної редакції статті 791 ЗК України виключається частина 2, у якій визначаються випадки, коли саме здійснюється формування земельних ділянок. Вважаємо таке виключення недоцільним, оскільки без цього стає не зрозумілим, коли саме і в який спосіб має відбуватися формування земельної ділянки.

Опрос