Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О специальной экономической зоне "Закарпатье" (относительно обеспечения равных прав инвесторов, расширения производства и создания новых рабочих мест)

Заключение к проекту закона Украины от 06.07.2015 № 2301а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової політики та підприємництва на засіданні 15 липня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про спеціальну економічну зону "Закарпаття" (щодо забезпечення рівних прав інвесторів, розширення виробництва та створення нових робочих місць)" (реєстр. N 2301а), поданий народними депутатами України Галасюком В. В., Горватом Р. І., Чижмарем Ю. В., Козаченком Л. П., Южаніною Н. П., Кривенком В. М., Єфімовим М. В., Дубініним О. І., Антонищаком А. Ф., Кіралем С. І., Кривошеєю Г. Г.

Основним завданням законопроекту, як зазначено у Пояснювальній записці, є необхідність у врівноваженні обсягу прав інвесторів всіх СЕЗ країни, що полягає в скасуванні заборони суб'єктам підприємницької діяльності СЕЗ "Закарпаття" створювати філії, відділення та інші відокремлені підрозділи за межами зони, що значно підвищить ступінь відповідності Закону меті створення СЕЗ, визначеній в базовому Закону України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" щодо сприяння інвестиціям, нарощування поставок на внутрішній ринок високоякісної продукції та послуг, залучення та поширення ринкових методів господарювання і, найголовніше, прискорення соціально-економічного розвитку країни та створення додаткових робочих місць.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 13 липня 2015 року вважає слушною аргументацію суб'єктів права законодавчої ініціативи та підтримує прийняття законопроекту у першому читанні за основу (додається).

Під час розгляду члени Комітету зазначили, що заборона на створення філій суб'єктами СЕЗ за межами їх територій не міститься в жодному аналогічному законі про СЕЗ України та дискримінує права суб'єктів СЕЗ Закарпаття, а це в свою чергу призводить до значного дисбалансу зобов'язань держави та інвестора і значно погіршує інвестиційний клімат регіону. В складних економічних умовах, що мають місце в країні, вкрай важливо відновити довіру інвесторів та репутацію країни і скасувати дискримінаційну норму Закону України "Про спеціальну економічну зону "Закарпаття". Відповідне скасування необґрунтованого обмеження щодо створення філій суб'єктами СЕЗ за межами їх територій забезпечить подальший розвиток підприємств суб'єктів СЕЗ Закарпаття, створення нових виробництв та робочих місць у регіоні, особливо в умовах відсутності на даний час будь-яких пільг для суб'єктів СЕЗ.

Опрос