Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в пункт 3 раздела II "Заключительные положения" Закона Украины "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законодательные акты Украины относительно налоговой реформы" касательно ограничения проведения проверок в сфере хозяйственной деятельности

Заключение к проекту закона Украины от 06.07.2015 № 2300а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 27) розглянув проект Закону України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" щодо обмеження проведення перевірок у сфері господарської діяльності" (реєстр. N 2300а від 06.07.2015 року), поданий Кабінетом Міністрів України.

Закон України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи" установив на період 2015 - 2016 роки обмеження на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік. Такі перевірки контролюючими органами можуть здійснюватися виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Разом з тим, як це зазначено у Пояснювальній записці до законопроекту, Меморандум про взаєморозуміння між Україною та МВФ передбачає необхідність скасування дії зазначеного мораторію на повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в сфері контролю за діяльністю учасників фондового ринку України.

Головною метою зазначеного законопроекту є необхідність врегулювати питання щодо скасування дії мораторію на проведення перевірок Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до статті 8 цього Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право:

- проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів та саморегулівних організацій професійних учасників ринку цінних паперів, а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів;

Опрос