Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в пункт 3 раздела II "Заключительные положения" Закона Украины "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законодательные акты Украины относительно налоговой реформы" касательно ограничения проведения проверок в сфере хозяйственной деятельности

Заключение к проекту закона Украины от 06.07.2015 № 2300а
Дата рассмотрения: 14.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" щодо обмеження проведення перевірок у сфері господарської діяльності" (реєстр. N 2300а від 06.07.2015 р.)

У проекті пропонується дозволити Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку проводити у 2015 - 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік. Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, запропоноване скасування "пов'язане з необхідністю виконання положень Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та МВФ".

Підтримуючи необхідність упорядкування проведення перевірок учасників фондового ринку Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо змісту проекту наступне.

Згідно з правилами законодавчої техніки у розділі "Прикінцеві положення" будь-якого Закону України мають визначатися термін набрання чинності законом та доручення Кабінету Міністрів України у зв'язку з його прийняттям та приведенням нормативних актів у відповідність до нього. З огляду на це включення до згаданого розділу положень про порядок тимчасового проведення перевірок суб'єктів господарювання не відповідає правилам законодавчої техніки. Крім цього, згідно з вимогами статті 90 Регламенту Верховної Ради України законопроект може передбачати внесення змін лише до тексту первинного законодавчого акта (закону, кодексу, основ законодавства тощо), а не до закону про внесення змін до цього законодавчого акта.

Опрос