Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно организации работы Верховной Рады Украины

Заключение к проекту закона Украины от 04.03.2015 № 2300
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо організації роботи Верховної Ради України" (до реєстр. N 2300 від 11.03.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, який передбачає внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) та Закону України "Про комітети Верховної Ради України" (далі - Закон).

Метою поданого законопроекту є "удосконалення умов формування депутатських фракцій (депутатських груп) відповідно до вимог Конституції України; уточнення процедур відкликання членів комітетів парламенту з огляду на його фракційне структурування; удосконалення механізмів, пов'язаних з підтриманням дисципліни на пленарних засіданнях Верховної Ради України" (п. 3 Пояснювальної записки).

За результатами розгляду законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У законопроекті пропонуються зміни до статті 7 Закону, які спрямовані на уточнення процедури відкликання членів комітету парламенту. Зокрема пропонується уточнити, що член комітету відкликається "за пропозицією депутатської фракції, за квотою якої народний депутат України був обраний на посаду" (зміни до п. 2 частини 1 статті 7 Закону), а пропозиція про обрання чи відкликання голови комітету, першого заступника, заступника голови, секретаря комітету може бути внесена "депутатською фракцією, за квотою якої народний депутат України був обраний на посаду" (зміни до ч. 4 статті 7 Закону).

Головне управління в цілому підтримує запропоновані уточнення, які дозволяють чітко визначити суб'єктів, що можуть ініціювати відкликання членів, голів, заступників голів та секретарів комітетів. Разом з тим, запропоновані зміни не враховують, що у Верховній Раді України крім депутатських фракцій функціонують депутатські групи, які також беруть участь у формуванні комітетів. Враховуючи, що відповідно до частини 6 статті 59 Регламенту "зареєстрована депутатська група має права депутатської фракції", доцільно наділити відповідним правом щодо ініціювання відкликання членів комітетів також і депутатські групи.

Опрос