Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности в части трудоустройства людей с инвалидностью

Заключение к проекту закона Украины от 06.07.2015 № 2299а
Дата рассмотрения: 10.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності в частині працевлаштування людей з інвалідністю" (N 2299а від 06.07.2015 р.)

У законопроекті пропонується визначити основні завдання Фонду соціального захисту інвалідів; критерії, за якими норматив робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю вважається виконаним, в тому числі шляхом зарахування визначеної кількості людей з інвалідністю, що забезпечені роботою на підприємствах, організаціях громадських організацій інвалідів і мають відповідний дозвіл на право користування пільгами з оподаткування, шляхом укладення з ними договорів на виробництво товарів, виконання робіт і послуг; запровадити відповідальність посадових осіб, які користуються правом прийняття на роботу, за несвоєчасне подання до територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування людей з інвалідністю тощо.

Головне управління, підтримуючи необхідність подальше вдосконалення законодавства щодо забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю, водночас вважає за доцільне висловити щодо змісту проекту такі зауваження та пропозиції.

1. На нашу думку, визначені у новій частині 3 статті 10 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" деякі основні завдання Фонду соціального захисту не мають самостійного нормативного навантаження. Адже, по-перше, за змістом цієї частини Фонд має здійснювати певні заходи, в межах своєї компетенції. По-друге, у законах мають визначатися функції та повноваження відповідних державних органів, в тому в тому числі Фонду, а не завдання, яким властивий конкретний характер. По-третє, некоректним виглядає формулювання абзацу 5 частини 3 статті, згідно з яким Фонд соціального захисту здійснює управління об'єктами права державної власності, які відносяться до сфери соціального захисту інвалідів, в межах компетенції, визначеної центральним органом виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері зайнятості та соціального захисту населення, адже відповідний центральний орган виконавчої влади не може визначати компетенцію Фонду соціального захисту України.

Опрос