Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обращениях граждан" относительно электронного обращения и электронной петиции

Заключение к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2299
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 8 квітня 2015 року розглянув альтернативні проекти законів України "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299) від 03.03.2015 р., внесений Президентом України, та "Про внесення змін до законів України "Про звернення громадян" та "Про Регламент Верховної Ради України" щодо електронної форми звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299-1) від 18.03.2015 р., внесений народними депутатами України Кишкарем П. М., Опанасенком О. В.

Законопроектом "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299) пропонується впровадити механізм подання індивідуальних та колективних звернень в електронній формі, а також передбачити особливу форму електронного звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та органів місцевого самоврядування - електронну петицію. Мета законопроекту - розширення можливостей реалізації права громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування із застосуванням ефективних новітніх методів, зокрема шляхом електронної петиції та електронного звернення.

В Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що реалізація Закону України в разі його прийняття не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

У своєму висновку від 18.03.2015 р. щодо законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299) Головне науково-експертне управління зазначає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Законопроект "Про внесення змін до законів України "Про звернення громадян" та "Про Регламент Верховної Ради України" щодо електронної форми звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299-1) також спрямований на забезпечення можливості реалізації політичних прав громадян, зокрема брати участь у здійсненні безпосереднього народовладдя, передбаченого Конституцією України, із застосуванням ефективних новітніх методів, зокрема шляхом електронної петиції та електронного звернення.

Пропонується впровадити чітко регламентований механізм подання звернень в електронній формі індивідуальних та колективних, а також передбачити особливий порядок розгляду електронних колективних звернень, що набрали встановлену кількість підписів у визначений строк (електронні петиції).

За висновком авторів законопроекту реалізація законопроекту не впливає на дохідну та видаткову частину Державного бюджету України.

Опрос