Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обращениях граждан" относительно электронного обращения и электронной петиции

Заключение к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2299
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 8 квітня 2015 року розглянув альтернативні проекти законів України "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299) від 03.03.2015 р., внесений Президентом України, та "Про внесення змін до законів України "Про звернення громадян" та "Про Регламент Верховної Ради України" щодо електронної форми звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299-1) від 18.03.2015 р., внесений народними депутатами України Кишкарем П. М., Опанасенком О. В.

Законопроектом "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299) пропонується впровадити механізм подання індивідуальних та колективних звернень в електронній формі, а також передбачити особливу форму електронного звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та органів місцевого самоврядування - електронну петицію. Мета законопроекту - розширення можливостей реалізації права громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування із застосуванням ефективних новітніх методів, зокрема шляхом електронної петиції та електронного звернення.

В Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що реалізація Закону України в разі його прийняття не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

У своєму висновку від 18.03.2015 р. щодо законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції" (реєстр. N 2299) Головне науково-експертне управління зазначає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Опрос