Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обращениях граждан" относительно электронного обращения и электронной петиции

Заключение к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2299
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції (реєстр. N 2299 від 03.03.2015 р.)

У поданому законопроекті пропонується внести зміни до статті 5 Закону України "Про звернення громадян" (далі - Закон) та доповнити Закон новою статтею 231, в яких передбачається запровадження механізму подання звернень в електронній формі, а також впровадження особливої форми колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та до органів місцевого самоврядування - електронної петиції.

За результатами розгляду законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У положеннях проекту передбачено розширення варіантів реалізації передбаченого ст. 40 Конституції України права направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування шляхом надання можливості подавати такі звернення у формі електронного звернення, яке передається з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (п. 1 розділу І проекту - нова редакція ст. 5 Закону) та електронної петиції - особливої форми колективного звернення громадян, яке подається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування через офіційні веб-сайти відповідних органів або веб-сайти громадських об'єднань (п. 2 розділу І проекту - нова ст. 231 Закону).

Опрос