Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания благоприятных условий для введения благотворительного голосового и текстового сообщения

Заключение к проекту закона Украины от 19.03.2015 № 2297-1
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійного голосового та текстового повідомлення" (реєстр. N 2297-1 від 19.03.2015 р.)

У проекті пропонується внести зміни до законів України "Про благодійну діяльність", "Про телекомунікації" та "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", якими створюються умови задля запровадження в Україні інноваційного виду публічного збору благодійних пожертв через використання благодійних голосових та текстових повідомлень.

Головне управління, розглянувши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед варто звернути увагу на недоцільність доповнення статті 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" новим пунктом 7, в якому надається визначення змісту терміна "благодійне замовлення". Річ у тому, що зазначений термін як такий може використовуватися не лише для організації збору благодійних пожертв через оператора телекомунікацій, як це передбачено у проекті, а й для організації збору таких пожертв іншими способами, тобто він має більш загальне значення, ніж те, яке надається йому в проекті.

Щодо суті запропонованого визначення змісту цього терміна, то зазначимо, що, на нашу думку, перерахування абонентом оператору телекомунікацій коштів як благодійної пожертви, що фактично передбачено цим визначенням навряд чи може бути визнано "благодійним замовленням", яким по суті цього терміну має бути звернення оператора до абоненту з проханням здійснити відповідну пожертву. Невдалим є використання у визначенні цього терміну і фрази "відмова від частини передплачених телекомунікаційних послуг оператора телекомунікацій у межах невикористаного авансу (попередньої оплати) та перерахування цієї суми як благодійної пожертви". Вважаємо, що у даному випадку доречніше вести мову про згоду абонента на перерахування частини невикористаного ним авансу на оплату телекомунікаційних послуг як його благодійної пожертви. Варто також вказати на те, що обов'язок оператора телекомунікацій перерахувати кошти на користь благодійної організації не може бути частиною визначення змісту поняття "благодійне замовлення", тим більш, що він закріплений у частині 3 статті 71, якою доповнюється цей Закон. Крім цього, управління вважає зайвим дублювання цієї норми у змінах до статті 39 Закону України "Про телекомунікації".

У зв'язку з цим пропонуємо виключити з проекту доповнення статті 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" пунктом 7. Замість цього доцільніше доповнити статтю 71 розкриттям визначенням самої технології збору благодійних пожертв через операторів телекомунікацій шляхом відповіді абонента на відповідне звернення оператора.

2. Виглядає сумнівною доцільність внесення уточнюючих змін (щодо текстових повідомлень) до частини 1 статті 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", адже в Законі України "Про телекомунікації" передавання письмового тексту без повідомлень будь-якого роду вже визначено як різновид електрозв'язку/телекомунікації.

Опрос