Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания благоприятных условий для внедрения благотворительных текстовых сообщений

Заключение к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2297
Дата рассмотрения: 16.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для впровадження благодійних текстових повідомлень" (реєстр. N 2297 від 03.03.2015 р.)

У законопроекті пропонується законодавчо унормувати механізм збирання коштів на благодійні цілі за допомогою благодійних текстових повідомлень. Зокрема, пропонується внести зміни до законів України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг", "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, висловлює щодо нього такі міркування.

1. Викликають зауваження пропозиції до понятійно-термінологічного апарата Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації". Зокрема, вживання англомовних акронімів (SMS - від "Short Message Service" у визначенні терміну "благодійне текстове повідомлення") не властиве практиці законодавства. Згадане визначення обтяжене положеннями, які за своїм змістом та рівнем деталізації більш притаманні підзаконному нормативно-правовому акту, зокрема - Правилам надання та отримання телекомунікаційних послуг, які регулюють відносини між операторами, провайдерами телекомунікацій та споживачами послуг. При цьому, положення щодо перерахування оператором телекомунікацій коштів відповідному бенефіціару в частині визначення їх розміру у публічному договорі, слід узгодити із положеннями статті 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", згідно з якими особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації, діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності керівника благодійної організації. При цьому, така довіреність має визначати, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх використання та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації.

У запропонованому визначенні, на нашу думку, слід було б казати не про "отримання оператором текстового повідомлення", а про "надання послуги текстового повідомлення". При цьому слід уточнити, що таке повідомлення надсилається з кінцевого обладнання абонента, адже існує можливість надсилання текстових повідомлень за допомогою мережі Інтернет, що є принциповим, з огляду на подальші доповнення до пункту 9 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", які визначають механізм зменшення операторами сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Виглядає сумнівною доцільність внесення уточнюючих змін (щодо текстових повідомлень) до частини першої статті 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", адже в Законі України "Про телекомунікації" передавання письмового тексту або повідомлень будь-якого роду вже визначено у якості різновиду електрозв'язку/телекомунікацій. При цьому, доречним було при запровадженні такого виду волевиявлення як текстове повідомлення передбачити на законодавчому рівні механізм підтвердження надання такої згоди.

Опрос