Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности" (относительно применения принципа молчаливого согласия в сфере лицензирования)

Заключение к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2294
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

До реєстр. N 2294 від 03.03.2015 р. та реєстр. N 2294-1 від 19.03.2015 р.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової політики та підприємництва 08 квітня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосовування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування) (реєстр. N 2294), поданий народними депутатами України Безбахом Я. Я, Матвійчуком Е. Л, Сольваром Р. М, Ванатом П. М, Романовським О. В., та альтернативний до нього проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосовування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування) (реєстр. N 2294-1), поданий народними депутатами України Кривошеєю Г. Г, Константіновським В. Л.

На думку авторів, обидва законопроекти мають на меті усунення перешкод для активного розвитку бізнесу, які виникають внаслідок порушення законодавства органами ліцензування під час оформлення ліцензій суб'єктами господарювання, а також створення умов для запобігання випадкам зволікання чиновниками строків видачі ліценцій та проявам корупції з їх боку шляхом застосування принципу мовчазної згоди.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України в своїх висновках від 03.04.2015 року не підтримує зазначені законодавчі пропозиції (додаються).

Комітет з питань запобігання і протидії корупції у своїх висновках від 24.04.2015 року зазначає, що у проектах актів виявлено корупціогенні фактори - проекти актів не відповідають вимогам антикорупційного законодавства та пропонує проекти доопрацювати (додаються).

Кабінет Міністрів України у своєму висновку від 09.04.2015 року, не підтримує проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосовування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування) (реєстр. N 2294) (додається).

Під час обговорення законопроектів, було зауважено, що принцип мовчазної згоди передбачає здійснення суб'єктом господарювання господарської діяльності за відсутності рішення про видачу ліцензії або рішення про відмову у її видачі, тому застосування цього принципу без здійснення ґрунтовного аналізу можливих наслідків його запровадження може призвести до зловживань у сферах господарювання, які підлягають ліцензуванню.

Водночас, нормою законопроекту реєстр. N 2294-1 також встановлюється диспозитивна норма щодо права органу ліцензування відмовити суб'єкту господарювання у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних у документах, або на підставі невідповідності ліцензійним умовам лише один раз, що не узгоджується з основними принципами державної політики у сфері ліцензування та може призвести до порушення прав та законних інтересів громадян.

Опрос