Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 7 Закона Украины "О государственной охране органов государственной власти Украины и должностных лиц"

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2289а
Дата рассмотрения: 28.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб"

У законопроекті пропонується поширити дію Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" на глав іноземних держав, парламентів та урядів, керівників міжнародних організацій та інших посадових осіб міжнародних організацій, в частині здійснення їх державної охорони під час перебування на території України.

Необхідність надання державної охорони вказаним особам випливає із практики здійснення візитів іноземних делегацій на вищому рівні, а також вимог Конвенції ООН про спеціальні місії 1969 року, до якої приєдналася Україна згідно з Постановою Верховної Ради України N3383-XII від 14.07.1993 року (див. Пояснювальну записку до проекту). Зокрема вказаною Конвенцією передбачається, що Глава уряду, міністр закордонних справ та інші особи високого рангу в спеціальній місії посилаючої держави користуються в приймаючій державі або в третій державі, крім того, що надається їм за цією Конвенцією, перевагами, привілеями та імунітетами, які визнаються за ними міжнародним правом. Приймаюча держава зобов'язана ставитися до них з належною повагою та вживати всіх необхідних заходів для запобігання будь-яких посягань на їх особу, свободу або гідність (див. статті, 1, 21, 29 Конвенції).

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, не заперечує проти його прийняття. У той же час не зовсім зрозумілою є пропозиція про надання державної охорони членам сімей певних посадових осіб незалежно від того, на яких підставах та з якою метою вони перебувають на території України. На нашу думку, такі особи мають забезпечуватись державною охороною лише у тих випадках, коли вони прибувають в Україні у складі офіційних делегацій або ж відвідують Україну на запрошення органів влади України.

Опрос