Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно защиты прав лица на свободное избрание банковского учреждения для получения заработной платы, пенсии, других выплат и мер для экономии средств бюджетных учреждений, государственных и коммунальных предприятий)

Заключение к проекту закона Украины от 17.07.2015 № 2287а-1
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні 7 жовтня 2015 року розглянуто законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту прав працівника на вільне обрання банківської установи для отримання заробітної плати)" (реєстр. N 2287а від 03.07.2015 р.), поданий народними депутатами України Луценком І. В., Маркевичем Я. В., та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту прав особи на вільне обрання банківської установи для отримання заробітної плати, пенсії, інших виплат та заходів економії коштів бюджетних установ, державних і комунальних підприємств)" (реєстр. N 2287а-1 від 17.07.2015 р.), поданий народними депутатами України Довбенком М. В., Жолобецьким О. О. та іншими.

Проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту прав працівника на вільне обрання банківської установи для отримання заробітної плати)" (реєстр. N 2287а від 03.07.2015 р.), поданим народними депутатами України Луценком І. В., Маркевичем Я. В., пропонується шляхом внесення змін Закону України "Про оплату праці" передбачити, що саме за ініціативою працівника виплата його заробітної плати може здійснюватися через установи банку та визначається механізм реалізації цього права. Також встановлюється пряма заборона обмежувати працівника вільно обирати установу банку для виплати заробітної плати.

Крім того, пропонується частину першу статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнити нормою, відповідно до якої обмеження права працівника на вільне обрання банку для отримання заробітної плати тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб роботодавця у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Опрос