Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно защиты прав работника на свободное избрание банковского учреждения для получения заработной платы)

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2287а
Дата рассмотрения: 30.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту прав працівника на вільне обрання банківської установи для отримання заробітної плати)" (N 2287а від 03.07.2015 р.)

У законопроекті з метою забезпечення права працівника на вільне обрання банківської установи для отримання заробітної плати пропонується внести відповідні зміни до Закону України "Про оплату праці", передбачивши в ньому також порядок відкриття відповідного банківського рахунку. Крім цього, як забезпечення дотримання роботодавцем цього права пропонується доповнити статтю 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановленням адміністративної відповідальності за обмеження роботодавцем права працівника на вільне обрання банку для отримання заробітної плати.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. На нашу думку, необхідність у детальному визначенні порядку відкриття працівником поточного рахунку для зарахування заробітної плати у статті 24 Закону України "Про оплату праці" шляхом включення до неї нової частини 6 відсутня. Крім цього, встановлення заборони будь-яким способом обмежувати право працівника обирати установу банку для виплати заробітної плати у статті 25 цього Закону суперечить предмету цієї статті, який згідно з її назвою визначається як заборона обмежень працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою. Виходячи з цього, пропонуємо запропоновані у проекті зміни до статей 24 та 25 Закону України "Про оплату праці" замінити доповненням чинної редакції частини 5 після слова "через" словами "вільно обрані ним".

2. Погоджуючись з тим, що працівники мають невід'ємне право щодо отримання заробітної плати у прийнятний для них спосіб і, зокрема, право вибору банку для її отримання, у той же час вважаємо доцільним зауважити про необхідність врахування того, що при дотриманні цього права має бути врахована ситуація, коли централізоване отримання заробітної плати працівниками у одному банку пов'язано з отриманням роботодавцем певних вигідних умов розрахунково-касового обслуговування від цього банку. Вважаємо таку практику цілком прийнятною, оскільки такі витрати включаються до собівартості продукції або послуг і зменшення цих витрат впливає на зменшення вартості продукції та послуг, а, отже може матиме наслідком і відповідне збільшення заробітної плати. Крім цього, задля уникнення корупційних ризиків при виборі роботодавцем банківської установи для виплати заробітної плати було б доцільним передбачити правило врахування при цьому вибору більшості працівників, які отримуватиме заробітну плату через такий банк.

Опрос