Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О высшем образовании" относительно формирования штатного расписания высших учебных заведений

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2281а
Дата рассмотрения: 16.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на засіданні 16 липня 2015 року (протокол N 17) відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо формування штатного розпису вищих навчальних закладів" (реєстр. N 2281а від 03.07.2015 р.), поданий народним депутатом України Співаковським О. В., і рекомендує Верховній Раді України прийняти його за основу.

Метою прийняття цього законопроекту є вдосконалення чинного законодавства, яким регулюються відносини у сфері вищої освіти, щодо законодавчого встановлення права вищих навчальних закладів державної форми власності не здійснювати скорочення існуючого штатного розпису та звільнення висококваліфікованих науково-педагогічних працівників при зменшенні чисельності осіб, які навчаються, за кожною освітньою програмою у межах 30 відсотків від їх чисельності, визначеної на початок навчання за цією програмою.

Законопроектом пропонується законодавчо визначити, що при формуванні штатного розпису вищих навчальних закладів державної форми власності (крім дослідницьких університетів), чисельність посад науково-педагогічних працівників встановлюється відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України нормативів чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково-педагогічного працівника.

Опрос