Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Национальном банке Украины" (относительно ограничения зарплат и премий руководству Национального банка Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2280
Дата рассмотрения: 23.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Національний банк України" (щодо обмеження зарплат та премій керівництву Національного банку України)"

У Пояснювальні записці до законопроекту його прийняття обґрунтовується потребою впорядкувати оплату праці членів Правління Національного банку України (далі - НБУ) через "необхідність обмежити невиправдано високі зарплати та премії членів Правління Національного банку України, які пропонується виплачувати на основі єдиних принципів, встановлених для всіх державних службовців".

Головне управління на підставі аналізу законодавчих пропозицій вважає доцільним звернути увагу на те, що проект не містить пропозицій впорядкування оплати праці керівництву а, саме членів Правління НБУ. У той же час законопроектом вносяться зміни до повноважень Ради Національного банку України та Правління Національного банку України. Зокрема, шляхом виключення відповідних положень із статей 15 та 64 Закону України "Про Національний банк України" пропонується позбавити Правління НБУ повноважень визначати "форми оплати праці", "перелік посад працівників, трудовий договір з якими укладається у формі контракту", "питання функціонування державної служби у Національному банку та класифікації посад", а на підставі вилучення п. 14 ст. 9 цього ж Закону Рада Національного банку України позбавляється права затверджувати за поданням Правління Національного банку методику визначення заробітної плати Голови Національного банку та його заступників.

Опрос