Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины относительно проведения земельных торгов

Заключение к проекту закона Украины от 03.03.2015 № 2279
Дата рассмотрения: 23.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів" (реєстр. N 2279 від 03.03.2015 р.)

У проекті пропонується вилучити з Земельного кодексу України окремі положення, які дозволяють передавати у користування земельні ділянки державної та комунальної власності без проведення земельних торгів (аукціонів), а також уточнити порядок підготовки лотів до земельних торгів (зокрема, фінансування цього заходу). Метою законопроекту, згідно з Пояснювальною запискою до нього, є "зменшення корупції в процесі розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності, а також оптимізація процедур проведення земельних торгів".

Проаналізувавши проект, Головне управління звертає увагу на те, що деякі пропозиції, що містяться у ньому, викликають сумніви, або є такими, що потребують додаткового обгрунтування. Це, зокрема, стосується пропозицій щодо вилучення абзацу сьомого частини другої ст. 134 ЗК України, що передбачає передачу земельних ділянок підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам) під творчі майстерні. Тут не враховано, що цей абзац має забезпечити підтримку з боку держави відповідних організацій у питаннях створення творчих майстерень, які економічно не можуть конкурувати з суб'єктами підприємницької діяльності при вирішенні питання щодо отримання земельних ділянок на конкурентних засадах. Зазначене стосується виключення із тексту ст. 134 ЗК України й інших положень, які передбачають надання земельних ділянок без проведення земельних торгів (зокрема, надання відповідних ділянок комунальним підприємствам, бюджетним установам та ін.).

Також у законопроекті пропонується вилучити абзац чотирнадцятий частини другої ст. 134 ЗК України, який надає можливість передавати в оренду без проведення аукціонів земельної ділянки для створення озеленених територій загального користування. Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, "ця пропозиція обумовлена тим, що термін "озеленені території загального користування" є надто широким і дає можливість дуже довільного трактування".

Вважаємо, що цей аргумент свідчить на користь того, що відповідне формулювання потребує конкретизації з тим, щоб унеможливити його довільне трактування, а не про доцільність його вилучення з ст. 134 ЗК України.

Опрос