Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно уточнения правовых норм, регулирующих вопрос определения категорий лиц, подлежащих общеобязательному государственному пенсионному страхованию)

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2274а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 16 вересня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення правових норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню) (реєстр. N 2274а), поданий народними депутатами України Андрієвським Д. Й. та Куніциним С. В.

Поданим законопроектом пропонується внести уточнення до норм законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", якими встановлюються категорії осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та платників єдиного внеску, замінивши термін "престарілий" на термін "особа похилого віку" у значенні, встановленому Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні".

Законопроект спрямований на усунення правової колізії та неоднозначного тлумачення норм законів, що дозволить врегулювати питання визначення категорій осіб, які здійснюють догляд за особами похилого віку, та мають право на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Міністерство соціальної політики України та Пенсійний фонд України підтримують в цілому прийняття законопроекту.

Міністерство юстиції України повідомляє про відсутність пропозицій і зауважень до вказаного законопроекту.

Опрос