Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об акционерных обществах" (относительно выплаты дивидендов акционерным обществом)

Заключение к проекту закона Украины от 02.03.2015 № 2273
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (реєстр. N 2273 від 02.03.2015 року)

У проекті пропонується внести до статей 30, 38, 41 та 55 Закону України "Про акціонерні товариства" ряд змін, які спрямовані на запровадження єдиного підходу щодо зниження кворуму загальних зборів для всіх акціонерних товариств, удосконалення механізму обрання та діяльності органів акціонерного товариства, забезпечення дієвого механізму виплати дивідендів акціонерним товариством. Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, дозволить, зокрема, забезпечити додаткові надходження до Державного бюджету України "в результаті підвищення ефективності прийняття та виконання рішень про виплату дивідендів акціонерними товариствами, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави".

Розглянувши проект, Головне управління підтримує його прийняття за основу в першому читанні. Разом з тим вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. На нашу думку, новий абзац 4, яким доповнюється частина 2 статті 30 Закону України "Про акціонерні товариства", доцільніше викласти у такій редакції: "У разі, якщо загальними зборами прийнято рішення про виплату дивідендів, але у визначені цією частиною строки дивіденди не виплачені, акціонер має право звернутися до (далі - за текстом)". Крім цього, у цій частині бажано чітко визначити, на якому саме документі нотаріус має вчиняти виконавчий напис.

Опрос