Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" (относительно процедуры лишения государственных наград согласно Закону Украины "О санкциях")

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2266а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо процедури позбавлення державних нагород згідно з Законом України "Про санкції") (реєстр. N 2266а від 03 липня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо процедури позбавлення державних нагород згідно з Законом України "Про санкції") (далі - Законопроект) (реєстр. N 2266а від 03 липня 2015 року), поданий народними депутатами України Висоцьким С. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою позбавлення державних нагород України та інших відзнак осіб, причетних до агресії Російської Федерації, оскільки зберігання за ними таких відзнак суперечить самій сутності нагородження і відзначення осіб в Україні. На думку авторів, Законопроект забезпечить належний захист національних інтересів України, сприятиме захисту та збереженню вагомості державних нагород України, а також утвердженню принципу справедливості.

Для досягнення мети авторами пропонується статтю 16 Закону України "Про державні нагороди України" доповнити приписами, спрямованими на узгодження його положень із Законом України "Про санкції". Також авторами пропонується Кабінету Міністрів України підготувати список осіб, до яких будуть застосовані санкції у формі позбавлення державних нагород України, інших форм відзначення, з метою винесення відповідних пропозицій на розгляд Ради національної безпеки та оборони України, рішення якої в подальшому може бути введене в дію указом Президента України.

Опрос