Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О порядке осуществления расчетов в иностранной валюте"

Заключение к проекту закона Украины от 01.03.2015 № 2265
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 03.02.2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (реєстр. N 2265 від 01.03.2015 р.), внесений Кабінетом Міністрів України.

Законопроект має на меті зменшення соціальної напруги, що виникла в зв'язку з курсовими коливаннями та різким здорожченням продуктових, промислових та інших товарів першої необхідності.

Основним завданням законопроекту є прискорення зарахування виручки резидентів у іноземній валюті на їх валютні рахунки в уповноважених банках та зменшення граничних строків відстрочення поставки при здійсненні імпортних операцій зі 180 до 90 днів.

Також пропонується встановити необхідність отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України у разі перевищення зазначеного строку, скасувавши при цьому необхідність отримання висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку;

Крім того, законопроектом відміняється норма про призупинення нарахування пені за порушення резидентом вищезазначених строків у випадку прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків.

Опрос