Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О порядке осуществления расчетов в иностранной валюте"

Заключение к проекту закона Украины от 01.03.2015 № 2265
Дата рассмотрения: 02.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" щодо валютного регулювання та валютного контролю"

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (далі - Закон), відповідно до яких скоротити граничні строки зарахування виручки резидентів у іноземній валюті на їх валютні рахунки в уповноважених банках та відстрочення поставки при здійсненні імпортних операцій з 180 до 90 днів, передати функції щодо надання дозволу на перевищення строку зарахування виручки у іноземній валюті Національному банку України, а також не зупиняти нарахування пені у разі прийняття до розгляду судом, міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості.

Згідно із Пояснювальною запискою до законопроекту його прийняття обгрунтовується необхідністю "прискорення зарахування виручки резидентів у іноземній валюті" у зв'язку із коливанням валютних курсів в Україні.

Головне управління, проаналізувавши законопроект в межах відведеного часу, з приводу його окремих положень вважає за доцільне висловити такі зауваження.

Не заперечуючи в цілому проти пропозиції щодо зменшення терміну зарахування виручки резидентів у іноземній валюті на їх валютні рахунки в уповноважених банках зі 180 до 90 днів (зміни до ч. 1 ст. 1 Закону), що є актуальним в сучасних умовах, вважаємо, що вона потребує додаткового обгрунтування, зокрема, в контексті чинної норми останньої частини цієї ж статті Закону, за якою "Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою цієї статті".

Дискусійною, з точки зору редакції, видається пропозиція, за якою "перевищення граничних строків повернення валютної виручки потребує отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України", зокрема, з огляду на те, що індивідуальна ліцензія, відповідно до ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", видається Національним банком України на здійснення валютних операцій, які підпадають під режим ліцензування згідно з цим Декретом. Зауваження аналогічного змісту стосується змін до ст. 6 Закону.

Опрос