Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 40 Закона Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно обеспечения непрерывности процесса питания личного состава Вооруженных Сил Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2261а
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до ст. 40 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо забезпечення безперервності процесу харчування особового складу Збройних Сил України)"

У законопроекті шляхом доповнення статті 40 Закону України "Про здійснення державних закупівель" новим пунктом 7 пропонується Міністерству оборони України надати право для забезпечення безперервності процесу харчування особового складу Збройних Сил України та інших військових формувань "укладати із суб'єктами господарювання - переможцями процедур закупівлі, додаткові угоди щодо продовження дії договорів про закупівлю послуг з харчування на три роки в межах відповідних бюджетних асигнувань Міністерства оборони України".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття "дозволить укладати додаткові угоди щодо продовження дії договорів про закупівлю послуг з харчування на три роки в межах відповідних бюджетних асигнувань Міністерства оборони України, гарантовано безперервно забезпечувати військовослужбовців вчасним і повноцінним харчуванням", оскільки "зміна надавачів послуг може призвести до зриву харчування і, як наслідок, дезорганізацію діяльності армії країни".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним висловити такі зауваження і пропозиції.

Насамперед, зауважимо, що чинна ч. 6 статті 40 Закону України "Про здійснення державних закупівель" повною мірою врегульовує порушене у поданому законопроекті питання, передбачаючи, зокрема, що "дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку". Пропозиція ж щодо продовження дії договору про закупівлю послуг з харчування на три роки з одним і тим же постачальником вищезазначених послуг, на нашу думку, зовсім не відповідає основній меті цього Закону, яка полягає у створенні конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобіганні проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції, забезпеченні раціонального та ефективного використання державних коштів. Адже законодавча пропозиція передбачає можливість пролонгації додаткової угоди на наступний трирічний період після закінчення попереднього трирічного терміну її дії, тим самим консервуючи закупівлю відповідних послуг на довгостроковий період, унеможливлюючи участь в ній інших виконавців з більш вигідною пропозицією.

У Пояснювальній записці до законопроекту відсутня інформація щодо доцільності укладення додаткової угоди саме на три роки.

Опрос