Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно использования бытовых отходов как альтернативного источника энергии

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2260а
Дата рассмотрения: 13.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо використання побутових відходів як альтернативного джерела енергії"

У законопроекті пропонується включити побутові відходи до переліку вторинних енергетичних ресурсів як складника альтернативних джерел енергії та поширити на суб'єктів господарювання, що виробляють електроенергію з побутових відходів, дію "зеленого" тарифу.

Законопроект, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, "розроблено з метою створення сприятливих законодавчих умов для залучення інвестицій в енергетичну галузь та стимулювання виробництва електроенергії та тепла шляхом переробки побутових відходів через поширення на цей вид електроенергії "зеленого" тарифу".

Головне управління, розглянувши законопроект, в цілому не виключає можливості його ухвалення з огляду на актуальність проблеми утилізації побутових відходів в Україні та вважаючи пропонований спосіб одним з варіантів її вирішення. Законопроект спрямований на збільшення сукупного енергетичного потенціалу вторинних енергетичних ресурсів, як одного із складників альтернативних джерел енергії, за рахунок стимулювання більш активного використання побутових відходів у виробництві електроенергії та в цілому кореспондується з політикою Європейського Союзу щодо стимулювання використання відходів в альтернативній енергетиці (див., наприклад, Директиву Ради 75/442/ЄЕС від 15.07.75 р. про відходи, Директиву 2001/77/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 27.09.2001 р. про просування електроенергії, що виробляється з відновлюваних джерел енергії на внутрішньому ринку електроенергії тощо).

Опрос