Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О невозможности проведения выборов депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов на части территории Украины в связи с вооруженной агрессией Российской Федерации против Украины

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2258а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про неможливість проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на частині території України у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України" (реєстр. N 2258а від 03.07.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, який визначає населені пункти та адміністративно-територіальні одиниці, де місцеві вибори не проводяться у зв'язку із тимчасовою окупацією відповідних територій або функціонуванням військово-цивільних адміністрацій, або розташуванням населених пунктів на лінії зіткнення.

За результатами розгляду законопроекту Управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. Проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях та на територіях, де відбуваються бойові дії, вочевидь є неможливим. Тому законодавче врегулювання питання щодо непроведення місцевих виборів на цих територіях є цілком обґрунтованим і створить правові передумови для прийняття Верховною Радою України відповідного рішення під час призначення місцевих виборів на території України.

2. Разом з тим, до поданого законопроекту може бути висловлена низка зауважень.

2.1. У статті 1 проекту встановлено, що "тимчасово, до настання обставин, визначених у частині першій статті 5 цього Закону, вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, районних, районних у містах, міських, селищних, сільських рад та міських, селищних, сільських голів не проводяться на тимчасово окупованій території України відповідно до статей 1, 3 та 8 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Опрос