Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об официальном обнародовании и регистрации нормативно-правовых актов

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2256а
Дата рассмотрения: 06.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про офіційне оприлюднення та реєстрацію нормативно-правових актів в Україні" (реєстр. N 2256а від 03.07.2015 р.)

У поданому законопроекті пропонується врегулювати порядок набрання нормативно-правовими актами чинності (стаття 1), їх офіційного оприлюднення (статті 2, 3, 6, 7) та державної реєстрації (статті 4 і 5). За змістом проекту офіційне оприлюднення нормативно-правових актів (далі - НПА), за виключенням законів України та указів Президента України, здійснюється шляхом розміщення їх текстів та іншої передбаченої у проекті інформації на офіційних веб-сайтах органів публічної влади, які прийняли/видали відповідні акти. НПА місцевих рад та їх виконавчих органів офіційно оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційних веб-сайтах місцевих рад із одночасним розміщенням їх текстів для огляду при вході до приміщень, в яких проводяться засідання місцевих рад (стаття 2). У Прикінцевих та перехідних положеннях проекту пропонується низка змін до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про Національний банк України", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", "Про місцеве самоврядування в Україні" та до Регламенту Верховної Ради України, пов'язаних із приведенням окремих положень цих законів у відповідність до вимог проекту.

Основний текст законопроекту майже дослівно (за винятком ч. 1 ст. 4 та незначних змін тексту в інших статтях) відтворює положення проекту Закону України "Про нормативно-правові акти" N 7409-1 від 15 грудня 2010 року, внесеного народним депутатом України К. Ляпіною і не підтриманого Верховною Радою України 20.05.2011 р. З огляду на це Головне управління вважає за необхідне частково повторити зауваження, висловлені до законопроекту N 7409-1 у висновку на цей проект від 01.02.2011 р., та висловити деякі нові зауваження, суть яких полягає у наступному:

1. На нашу думку, законодавче регулювання правового статусу НПА не може обмежуватись регламентацією порядку набрання ними чинності, їх офіційного оприлюднення та державної реєстрації. Об'єктивно окрім цих питань потребують законодавчого регулювання (однак у проекті не вирішуються) питання щодо співвідношення НПА за юридичною силою; дії НПА у часі, просторі та за колом осіб, особливостей зворотної дії НПА; структури та реквізитів НПА; порядку підготовки проекту НПА, його експертизи, прийняття (видання) та підписання НПА; підстав і порядку втрати НПА чинності, зупинення та відновлення дії НПА; правил розв'язання колізій між положеннями НПА, офіційного роз'яснення положень НПА, зберігання оригіналів НПА тощо.

Опрос