Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О разрешительной системе в сфере хозяйственной деятельности" и Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно упрощения процедуры получения разрешительных документов и усиления ответственности должностных лиц в сфере разрешительной системы)

Заключение к проекту закона Украины от 27.02.2015 № 2255
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової політики та підприємництва 08 квітня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо спрощення процедури отримання дозвільних документів та посилення відповідальності посадових осіб у сфері дозвільної системи) (реєстр. N 2255), поданий народними депутатами України Артюшенком І. А., Валентировим С. В., Пономаревим О. С.

На думку авторів, законопроект має на меті спростити отримання дозвільних документів суб'єктами господарювання, зменшити кількість неправомірних відмов у видачі дозвільних документів та зловживань службовим становищем, забезпечити відкритість процесу отримання дозвільних документів та посилити відповідальність посадових осіб.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України в своєму висновку від 06.04.2015 року вважає, що законопроект суттєво не вплине на регулювання відповідних суспільних відносин, у зв'язку з чим не підтримує його прийняття (додається).

Комітет з питань запобігання і протидії корупції у своєму висновку від 24.04.2015 року зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства (додається).

Під час обговорення законопроекту було наголошено, що відповідно до частини першої статті 1 Закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" визначений вичерпний перелік посадових осіб, уповноважених на видачу дозвільних документів та розширення цього кола осіб іншими посадовими особами яким, буде надано повноваження видавати дозвільні документи сприятиме корупційним правопорушенням у цій сфері.

Крім цього, членами Комітету, звернуто увагу, на те, що вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформленні, видачі дубліката, анулюванні документа дозвільного характеру встановлюється виключно законами та строки для усунення цих підстав передбачені Законом.

Крім того, законопроектом, пропонується встановити, що інформація про порядок видачі документів дозвільного характеру є загальнодоступною та розміщується у приміщенні дозвільного органу, на його офіційній веб-сторінці в Інтернеті (у разі наявності такої) та на офіційній веб-сторінці органу, який затвердив цей порядок. Враховуючи, те що ця інформація відноситься до публічної інформації, вказані положення законопроекту повторюють положення Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Опрос