Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гуманизации уголовной ответственности женщин)

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2254а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінальної відповідальності жінок) (реєстр. N 2254а від 03 липня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінальної відповідальності жінок) (далі - Законопроект) (реєстр. N 2254а від 03 липня 2015 року), поданий народними депутатами України Ю. Мірошниченком та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є гуманізація порядку притягнення жінок до кримінальної відповідальності. На думку авторів, Законопроект спрямований на захист прав та законних інтересів засуджених до довічного позбавлення волі жінок та членів їх сімей.

Для досягнення мети суб'єктами права законодавчої ініціативи пропонується внести зміни до частини другої статті 64 Кримінального кодексу України щодо незастосування такого виду покарання, як довічне позбавлення волі, до всіх жінок. У зв'язку з цим передбачено внести відповідні зміни до статей 18, 150 та 151-2 Кримінально-виконавчого кодексу України.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

За Основним Законом України (частина перша статті 24) громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Опрос