Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гуманизации уголовной ответственности женщин)

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2254а
Дата рассмотрения: 04.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінальної відповідальності жінок)"

З метою виключення можливості призначення покарання у виді довічного позбавлення волі жінкам законопроектом пропонується внести відповідні зміни до статті 64 "Довічне позбавлення волі" Кримінального кодексу України (далі - КК України) та низки статей Кримінально-виконавчого кодексу України (далі - КВК України), що визначають види виправних колоній та особливості виконання та відбування покарання жінками, засудженими до покарання у виді довічного позбавлення волі.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, вважає за необхідне зазначити таке.

1. Не можна погодитись з пропозицією законопроекту щодо внесення змін до частини другої статті 64 КК, якими передбачається не застосовувати покарання у виді довічного позбавлення волі до усіх без виключення жінок (а не тільки до жінок, що були в стані вагітності під час вчинення злочину або на момент постановлення вироку, як це передбачено чинною редакцією вказаної статті).

Перш за все така пропозиція дещо не узгоджується із конституційним принципом рівності усіх громадян перед законом. Адже однією з конституційних гарантій забезпечення рівності прав жінки і чоловіка є надання передбачених законом пільг лише вагітним жінкам і матерям (стаття 24 Конституції України).

По-друге, у законопроекті не враховано, що суд призначає покарання враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання. При цьому особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів. Більш суворий вид покарання з числа передбачених за вчинений злочин призначається лише у разі, якщо менш суворий вид покарання буде недостатній для виправлення особи та попередження вчинення нею нових злочинів (пункт 2 частини першої, частина друга статті 65 КК).

Опрос