Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления социальной защиты детей и поддержки семей с детьми

Заключение к проекту закона Украины от 27.02.2015 № 2254
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми (реєстр. N 2254 від 27 лютого 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 08 квітня 2015 року (протокол N 15) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми (далі - Законопроект) (реєстр. N 2254 від 27 лютого 2015 року), поданий народними депутатами України Геращенко І. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою удосконалення системи забезпечення прав дітей в Україні шляхом удосконалення механізмів та процедур прийняття рішень щодо захисту дитини за місцем її фактичного перебування, розвитку соціальних послуг з підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, постраждали внаслідок воєнний дій чи збройних конфліктів.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни та доповнення до деяких законодавчих актів України спрямовані на попередження соціального сирітства; захист дітей, які постраждали внаслідок воєнний дій чи збройних конфліктів, забезпечення права кожної дитини виховуватись в сім'ї, перш за все, в рідній; визначення повноважень органів опіки та піклування щодо захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених дітей, зокрема дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; розширення повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо розвитку соціальних послуг з підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини; створення правових підстав для тимчасового влаштування дітей в сім'ї патронатних вихователів і запровадження послуги "сімейного патронату".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

За Основним Законом України (частина третя статті 51) сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Опрос