Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления социальной защиты детей и поддержки семей с детьми

Заключение к проекту закона Украины от 27.02.2015 № 2254
Дата рассмотрения: 26.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на засіданні 8 квітня 2015 року розглянув проекти Законів "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій захисту прав дітей-жертв воєнних дій та збройних конфліктів" (реєстр. N 1410), поданий народними депутатами України Павленком Ю. О. та Королевською Н. Ю., "Про забезпечення права та гарантій дітей-жертв збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України" (реєстр. N 2146), поданий народним депутатом України Фельдманом О. Б., "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми" (реєстр. N 2254), поданий народними депутатами України Геращенко І. В., Гопко Г. М., Гриневич Л. М. та іншими.

Першим законопроектом пропонується з метою підвищення рівня захисту прав дітей під час воєнних дій та збройних конфліктів внести низку змін до законів України "Про охорону дитинства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про безоплатну правову допомогу". Прийняття проекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, дозволить посилити "відповідальність держави за долю дітей, які постраждали від воєнних дій і збройних конфліктів, дасть змогу запровадити ефективну систему захисту таких дітей, зокрема, надання їм комплексної матеріальної, медичної, психологічної допомоги".

Другим законопроектом пропонується встановити додаткові гарантії для дітей, постраждалих внаслідок перебування у зоні збройного конфлікту, воєнних дій, у районах проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації території України; закріпити на законодавчому рівні визначення правового статусу дітей-жертв збройного конфлікту на території України, механізми забезпечення прав дітей, передбачених як національним законодавством так і міжнародними актами; встановити кримінальну відповідальність за вербування та використання у збройних конфліктах дітей.

Третім законопроектом пропонується визначити порядок захисту дітей під час воєнних дій чи збройних конфліктів, удосконалити систему заходів та дій органів держави стосовно дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей без супроводження законних представників, а також підтримки сімей з дітьми, механізм реалізації передбаченої Сімейним кодексом України патронатної форми виховання дітей, передбачити заходи державної підтримки дітей у сім'ях патронатних вихователів. Також, пропонується доповнити законодавство такими термінами як "забезпечення найкращих інтересів дитини" та "дитина, яка перебуває у складних життєвих обставинах", передбачити порядок взяття на облік внутрішньо переміщеної особи для дитини, яка прибула без законних представників.

Законопроекти не суперечать Конституції України.

Опрос