Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовно-исполнительный кодекс Украины (относительно гуманизации порядка и условий исполнения наказаний)

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2015 № 2252а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо гуманізації порядку і умов виконання покарань) (реєстр. N 2252а від 03 липня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо гуманізації порядку і умов виконання покарань) (реєстр. N 2252а від 03 липня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами Мірошниченком Ю. Р. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту його метою є внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України шляхом перегляду змісту існуючих норм закону та доповнення новими положеннями.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України, зокрема, статті 8 - щодо встановлення відповідальності за ненадання засудженим інформації про їх права і обов'язки, порядок та умови виконання та відбування призначеного судом покарання, статті 25 - щодо уточнення порядку здійснення громадського контролю, статті 93 - щодо уточнення порядку відбування засудженими всього строку покарання в одній виправній чи виховній колонії, статей 94 та 95 - щодо уточнення порядку тримання засудженим у дільниці посиленого контролю, статей 101, 107, 110 та 111 - щодо скорочення та уточнення переліку обмежень та заборон для засуджених, статті 116 - щодо уточнення медико-санітарного забезпечення засуджених, статті 122 - щодо уточнення порядку пенсійного забезпечення засуджених.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (частина 1 статті 3), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до Законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України (частина друга статті 19).

Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню (частини перша та друга статті 28).

Опрос