Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно невыплаты арендной платы гражданам за пользование принадлежащими им на праве собственности земельными участками сельскохозяйственного назначения, земельными долями (паями)

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2245а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиплати орендної плати громадянам за користування належними їм на праві власності земельними ділянками сільськогосподарського призначення, земельними частками (паями)" (реєстр. N 2245а від 02 липня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 02 вересня 2015 року (протокол N 31) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиплати орендної плати громадянам за користування належними їм на праві власності земельними ділянками сільськогосподарського призначення, земельними частками (паями) (реєстр. N 2245а від 02 липня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Бондарем В. В., Яценком А. В.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою стимулювання орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв) вчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за їхнє використання.

Для досягнення мети авторами пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) статтею 513, положеннями якої встановлюється адміністративна відповідальність за порушення термінів виплати орендної плати за користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення або земельною часткою (паєм) у вигляді штрафу у розмірі від тридцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Крім того, проектом Закону вносяться зміни до частини першої статті 175 Кримінального кодексу України (далі - КК), згідно з якими передбачається кримінальна відповідальність за невиплату орендної плати за земельну ділянку та земельну частку (пай) у вигляді штрафу або виправних робіт, або позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Основному Законі України визначається, що Україна є демократичною, правовою державою (стаття 1), Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8), органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19).

Опрос