Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно предоставления социальных услуг)

Заключение к проекту закона Украины от 26.02.2015 № 2245
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України 3 червня 2015 року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання соціальних послуг" (реєстр. N 2245), поданий народним депутатом України М. І. Лавриком.

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та "Про фізичну культуру і спорт" відновити такі види соціальних послуг, що надаються за рахунок коштів Фонду соціального страхування, як надання санаторно-курортного лікування застрахованим особам і членами їх сімей, оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення, часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, фінансова підтримка та матеріальне забезпечення дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підпорядкованих громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості.

Прийняття законопроекту сприятиме організації лікування та оздоровлення громадян, що у свою чергу, сприятиме зменшенню видатків на матеріальне забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, зниженню росту захворюваності та збереженню трудового потенціалу країни.

Підтримуючи загальну ідею законопроекту, звертаємо увагу на наступне:

1. Уряд пропонуючи скорочення таких видів соціальних послуг, як часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, санаторно-курортне лікування, фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також придбання дитячих новорічних подарунків, які здійснювалися за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, мотивував своє рішення тим, що витрати на них не пов'язані із настанням страхового випадку та по суті є витратами нестрахового характеру.

Такі заходи було здійснено на забезпечення вимог підпункту 1.2.4 пункту 1 розділу XV Соціально-гуманітарна реформа Коаліційної угоди, укладеної учасниками коаліції депутатських фракцій.

2. Реалізація норм законопроекту потребуватиме додаткових витрат Фонду, що в свою чергу, може призвести до необхідності збільшення видатків державного бюджету для компенсації дефіциту бюджету Фонду (у 2014 році видатки на оздоровчі заходи були передбачені в обсязі близько 2 млрд. грн.).

Проте, автором законопроекту, у порушення частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України та частини 3 статті 91 Регламенту Верховної Ради України, не подано фінансово-економічного обгрунтування (включаючи відповідні розрахунки) щодо обсягу додаткових витрат бюджету Фонду.

Опрос