Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усовершенствования законодательства о защите экономической конкуренции субъектов хозяйствования)

Заключение к проекту закона Украины от 26.02.2015 № 2244
Дата рассмотрения: 29.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства про захист економічної конкуренції суб'єктів господарювання)" (реєстр. N 2244 від 26.02.2015 р.)

У проекті пропонується надати право державним уповноваженим та територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (далі - АМК України) надавати висновки у формі рекомендаційних роз'яснень щодо відповідності дій суб'єктів господарювання окремим положенням законодавства про захист економічної конкуренції. Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, зосередження видачі таких висновків безпосередньо в АМК України відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання у сфері захисту економічної конкуренції" призвело до погіршення умов їх отримання для суб'єктів господарювання.

Розглянувши зазначений законопроект, Головне управління не заперечує проти її прийняття у першому читанні за основу. Разом з тим з точки зору законодавчої техніки коректніше запропоновані у проекті зміни викласти як відповідні доповнення до абзаців 20 (насправді - пункту 2 частини 5) статті 14, 4 (насправді - пункту 2 частини 1) статті 16 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" та статті 14 Закону України "Про захист економічної конкуренції", а не як їх нові редакції, як це пропонується у проекті. Крім цього, оскільки не всі органи АМК України наділяються повноваженнями щодо надання висновків у формі рекомендаційних роз'яснень, у змінах до статті 14 Закону України "Про захист економічної конкуренції" доцільно уточнити, що у них йдеться про визначені законом органи Антимонопольного комітету України. У зв'язку з тим, що у проекті пропонується внесення змін лише до законів, у його назві термін "законодавчі акти" слід замінити на термін "закони".

Опрос