Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предупреждении влияния на результаты официальных спортивных соревнований коррупционных правонарушений

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2243а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народними депутатами України Павелком А. В., Кожем'якіним А. А. проект Закону України "Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень" (реєстр. N 2243а).

Зазначений проект Закону ініціюється, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, з метою запобігання впливу корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань і протидії корупції у сфері спорту.

Законопроект визначає основні засади, заходи попередження та виявлення корупційних правопорушень у сфері спорту. Також, встановлюється відповідальність за такі правопорушення. Для цього вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Кримінальний кодекс України пропонується доповнити статтею 3693, якою впроваджується відповідальність за протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань. Санкції трьох частин даної статті передбачають покарання: від штрафу (200 - 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) до позбавлення волі до 3-х років, із спеціальною конфіскацією.

Кодекс України про адміністративні правопорушення пропонується доповнити статтею 1729-1, в якій встановлюється відповідальність за порушення заборони розміщення ставок на спорт, пов'язаних з маніпулюванням офіційним спортивним змаганням, з одержанням за це неправомірної вигоди. Дана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу (200 - 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на 1 рік.

Опрос