Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предупреждении влияния на результаты официальных спортивных соревнований коррупционных правонарушений

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2243а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень"

Головним науково-експертним управлінням розглянуто проект Закону України "Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень" (далі - законопроект). Погоджуючись з тим, що чинне законодавство України потребує удосконалення та приведення у відповідність з міжнародними стандартами у сфері боротьби з корупцією в спорті, Головне управління, проаналізувавши даний законопроект, вважає за необхідне висловити до нього такі зауваження та пропозиції.

1. Виходячи з преамбули законопроекту, його назва є вужчою за його зміст, оскільки в назві йдеться лише про запобігання впливу корупційних правопорушень у певній сфері, а в преамбулі зазначено, що "закон спрямований на запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень та порушень, пов'язаних з корупцією (далі - корупційних правопорушень) у сфері спорту, визначає засади, особливості суб'єктів і заходів попередження та виявлення вказаних порушень і усунення їх наслідків, а також відповідальність за них". До того ж не зовсім коректно сформульовано саму преамбулу законопроекту. У ній використаний тавтологічний зворот "закон спрямований на запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень, у сфері спорту", з якого виникає враження, начебто можуть існувати офіційні спортивні змагання, які знаходяться поза сферою спорту.

2. Відповідно до абзацу сьомого частини 1 статті 1 законопроекту "посадова особа у сфері спорту - власник, акціонер, керівник чи співробітник юридичної особи, яка організовує і сприяє спортивним змаганням, а також особи, уповноважені на проведення офіційного спортивного змагання; керівники і співробітники міжнародної спортивної організації, інших компетентних спортивних організацій, що визнає змагання". Вважаємо, що власників та акціонерів відповідних юридичних осіб не можна відносити до посадових осіб у сфері спорту, оскільки їх правовий статус обумовлений не обійманням відповідної посади, а наявністю у цих осіб відповідних майнових прав (зокрема, корпоративних прав).

Опрос