Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно согласования некоторых положений регистрации юридических и физических лиц - предпринимателей)

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2235а
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо узгодження деяких положень реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців)" (реєстр. N 2235а від 02.07.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести ряд змін до законів України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" та "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" з метою узгодження між собою їх положень щодо особливостей державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на території проведення антитерористичної операції.

Головне управління, розглянувши законопроект, не заперечує проти його прийняття за основу в першому читанні. Разом з тим, на нашу думку, особливості проведення реєстраційних дій щодо юридичної особи на території проведення АТО не повинні полягати у їх забороні. Це пояснюється тим, що запровадження такої заборони фактично означатиме, що відповідні відомості у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про них не відповідатимуть дійсності і не можуть бути визнані достовірними, причому у певних випадках (наприклад, смерть фізичної особи - учасника та або керівника юридичної особи) їх внесення є об'єктивною необхідністю, яка не може бути подолана відповідної законодавчої забороною.

Опрос