Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно запрещения размещения рекламоносителей в пределах полосы отвода автомобильных дорог общего пользования

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2234а
Дата рассмотрения: 31.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування" (реєстр. N 2234а від 02.07.2015 р.)

У законопроекті, шляхом внесення змін до статті 16 Закону України "Про рекламу" та статті 38 Закону України "Про автомобільні дороги", пропонується заборонити розміщення засобів зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що метою його прийняття є "забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху".

Розглянувши законопроект, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції.

1. На нашу думку, виключення абзацу третього частини першої зі статті 16 Закону України "Про рекламу", згідно з яким "розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до цього Закону на підставі зазначених дозволів," є зайвим та таким, що не відповідає цілям прийняття цього законопроекту та його предмету (заборона розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування). Адже, відповідно до статті 5 Закону України "Про автомобільні дороги", окрім автомобільних доріг загального користування в Україні існують також вулиці і дороги міст та інших населених пунктів, відомчі (технологічні) автомобільні дороги та автомобільні дороги на приватних територіях.

З огляду на зазначене, аналогічні зауваження можна висловити також і до положень законопроекту щодо виключення зі статті 38 Закону України "Про автомобільні дороги" норм, які врегульовують питання розміщення рекламоносіїв на автомобільних дорогах, оскільки пропозицій щодо відтворення скасованих положень у інших законодавчих актах відсутні.

Опрос