Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О личном крестьянском хозяйстве" относительно развития сельского зеленого туризма

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2232а
Дата рассмотрения: 25.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особисте селянське господарство" щодо розвитку сільського зеленого туризму" (реєстр. N 2232а від 02.07 2015 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про особисте селянське господарство" (далі - Закон), якими визначаються особливості організації та запровадження в Україні сільського зеленого туризму. Зокрема, членам особистого селянського господарства надається право "добровільно надавати за плату або безоплатно послуги у сфері сільського зеленого туризму доповнюються" з конкретизацією видів таких послуг (зміни до статті 7 Закону). Крім цього, на органи виконавчої влади та місцевого самоврядування покладається обов'язок сприяти особистим селянським господарствам в організації у сільській місцевості фахової підготовки та перепідготовки членів особистого селянського господарства у сфері сільського зеленого туризму (зміни до статті 10 Закону). Прийняття законопроекту, на думку суб'єктів законодавчої ініціативи, сприятиме зайнятості сільського населення, підвищенню рівня його доходів, а також розвитку туристичної інфраструктури та комплексному розвитку сільських населених пунктів.

Головне управління, підтримуючи ідею запровадження сільського зеленого туризму в межах комплексного розвитку інфраструктури сільської місцевості водночас вважає за доцільне зазначити наступне.

У Пояснювальній записці до проекту передбачено, що його метою є "юридичне визначення поняття сільського зеленого туризму". Натомість у проекті таке визначення відсутнє. У ньому запропонований лише перелік послуг, які можуть надаватися у даній сфері туризму, який не дає повного уявлення про сутність сільського зеленого туризму. Зауважимо, що таке визначення відсутнє й у законодавстві, у тому числі в Законі України "Про особисте селянське господарство", в якому вживається термін "сільський зелений туризм". При цьому у базовому для туристичної діяльності Законі України "Про туризм" термін "сільський зелений туризм" також не використовується. В ньому йдеться про такі окремі види туризму як екологічний (зелений) та сільський (частина четверта ст. 4). Вважаємо, що для належного законодавчого забезпечення розвитку сільського зеленого туризму визначення відповідних понять доцільно надати на законодавчому рівні.

При цьому, на думку управління, усі питання розвитку туризму, в тому числі сільського зеленого туризму, мають бути предметом регулювання, насамперед, Закону України "Про туризм". Що ж стосується Закону України "Про особисте селянське господарство", то в ньому доцільно обмежитися загальним приписом щодо поширення діяльності особистого селянського господарства на сферу сільського зеленого туризму, як це й має місце у частині першій статті 1 цього Закону.

Опрос