Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел III "Заключительные положения" Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины"

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2230а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової політики та підприємництва 15 липня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (реєстр. N 2230а), поданий Кабінетом Міністрів України.

Метою прийняття законопроекту, як зазначено у Пояснювальній записці, є мінімізація адміністративного втручання держави у підприємницьку діяльність шляхом продовження мораторію на проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання до 31 грудня 2016 року та надання можливості здійснення НКЦПФР своїх повноважень.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 14.07.2015 року вважає, що пропозиції, які містяться у проекті N 2230а, слід використати при доопрацюванні проекту N 2918 до другого читання (висновок додається).

Народні депутати України - члени Комітету, розглянувши законопроект, визначили доцільним не продовження мораторію на проведення перевірок суб'єктів господарської діяльності, а вдосконалення законодавчого механізму їх здійснення, оскільки держава відповідно до вимог Конституції України має захищати права споживачів, здійснювати контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт. Крім того, під час обговорення було зазначено, що у Верховній Раді України на даний час знаходиться законопроект "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (реєстр. N 2174а), поданий Кабінетом Міністрів України, яким також встановлюється мораторій на перевірки за іншими критеріями, у зв'язку з чим автору законодавчої ініціативи необхідно внести узгоджений проект Закону, яким буде встановлений єдиний підхід реалізації мораторію на перевірки.

Опрос