Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел III "Заключительные положения" Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины"

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2230а
Дата рассмотрения: 14.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (реєстр. N 2230а від 02.07.2015 р.)

У проекті пропонується доповнити розділ III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів" новим пунктом 81, в якому визначається, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців (крім перевірок, що проводяться Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Державною фіскальною службою України, Державною фінансовою інспекцією України та Державною службою України з питань праці) проводяться органами державного нагляду (контролю) до 31 грудня 2016 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, а також згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Таким чином, пропонується продовжити дію мораторію на проведення перевірок суб'єктів господарювання, який має на меті мінімізацію адміністративного втручання держави у підприємницьку діяльність.

Розглянувши проект, Головне управління зазначає, що згідно з правилами законодавчої техніки у розділі "Прикінцеві положення" будь-якого Закону України мають визначатися термін набрання чинності законом та доручення Кабінету Міністрів України у зв'язку з його прийняттям та приведенням нормативних актів у відповідність до нього. З огляду на це включення до згаданого розділу положень про порядок тимчасового проведення перевірок суб'єктів господарювання не відповідає правилам законодавчої техніки. Крім цього, згідно з вимогами статті 90 Регламенту Верховної Ради України законопроект може передбачати внесення змін лише до тексту первинного законодавчого акта (закону, кодексу, основ законодавства тощо), а не до закону про внесення змін до цього законодавчого акта. Слід також врахувати, що у Законі України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів" питання здійснення господарської діяльності не регулюються, а тому включення до нього положень щодо порядку проведення перевірок господарської діяльності не відповідає предмету його регулювання.

Звертаємо увагу на те, що на розгляд до Верховної Ради України внесений проект Закону України "Про мораторій на перевірки суб'єктів господарської діяльності" (реєстр. N 2918 від 03.07.2015 року, висновок управління N 16/3-1133/2918 від 14.07.2015 року). У зв'язку з цим вважаємо, що пропозиції, які містяться у проекті N 2230а, слід використати при доопрацюванні проекту N 2918 до другого читання. Такий підхід випливає з потреб системного правового регулювання суспільних відносин, пов'язаних з порядком проведення перевірок суб'єктів господарської діяльності у 2015 - 2016 роках, що виключає розпорошення однорідних за змістом норм у декількох законодавчих актах.

Опрос