Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 8 Закона Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование"

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2015 № 2228а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 2 вересня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (реєстр. N 2228а), поданий народним депутатом України О. В. Дроздиком.

Поданим законопроектом пропонується зменшити утримання єдиного соціального внеску з 6,1 % до 3,6 % у зв'язку з скасуванням з 1 червня 2015 року Законом України від 2 березня 2015 року N 213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійне забезпечення" норм щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії / щомісячне довічне грошове утримання призначалися відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Законопроект спрямований на встановлення справедливого принципу пенсійного забезпечення та єдиних правил щодо сплати страхових внесків застрахованими особами.

Міністерство соціальної політики України зазначає, що реалізація законопроекту призведе до недоотримання єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з серпня 2015 року по грудень 2015 року у сумі 184 млн. грн., в той же час розрахунків щодо зменшення видаткової частини бюджету Пенсійного фонду України внаслідок скасування "спецпенсій" зазначеним категоріям осіб Міністерством не надано.

Пенсійний фонд України вважає, що порушене у законопроекті питання потребує комплексного врегулювання.

Міністерство юстиції України повідомляє про відсутність пропозицій і зауважень до вказаного законопроекту.

Опрос