Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно правил парковки, остановки, стоянки транспортных средств

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2015 № 2228
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув, поданий народними депутатами України Фірсовим Є. П., Дубневичем Я. В., Андрієвським Д. Й., Ар'євим В. І. проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів", реєстр. N 2228.

Законопроект передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про дорожній рух", "Про міліцію", спрямованими на запровадження відповідальності власника автомобіля; можливість звільнення власника від відповідальності у разі надання ним інформації про особу водія-порушника; фото або відео фіксацію порушень, в т.ч. за допомогою комп'ютеризованої системи контролю паркувального простору; винесення постанови про притягнення до адмінвідповідальності за порушення правил паркування без обов'язкового складання протоколу про адмінправопорушення; евакуацію ТЗ за рішенням уповноваженої виконкомом особи виключно у разі, якщо ТЗ заважає проїзду технологічного, аварійного або громадського транспорту; блокування виїзду ТЗ виключно у разі введення у населеному пункті комп'ютеризованої системи контролю паркувального простору, що унеможливить вплив людського фактору на справедливість та невідворотність покарання за відповідне правопорушення.

За висновком Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України законопроект доцільно повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

За висновком Комітету з питань бюджету законопроект за реєстр. N 2228 має вплив на показники місцевих бюджетів, призведе до збільшення їх видатків, а збільшення доходів буде залежати від впровадження відповідних заходів, передбачених законопроектом.

Опрос